Popękane tynki cementowo-wapienne

Tynki w budownictwie.

Gdy budujemy dom ważne by ściany naszego domu były ładne. Może być wiele elementów które to gwarantują. Ale najlepszym i najtrwalszym elementem jaki może być, do uzyskania tego celu są odpowiednie i trwałe tynki.
Tynk to nic innego jak ochrona ścian przed uszkodzeniami fizycznymi jak i pogodowymi. To także warstwa z zaprawy lub gipsu pokrywająca powierzchnie ścian, sufitów, kolumn, filarów itp, wewnątrz i na zewnątrz budynku. Tynk może mieć wiele rodzajów faktur i kolorów. Aby tynk mocno się trzymał trzeba najpierw dobrze oczyścić powierzchnie nad którą chcemy pracować, a następnie dać odpowiedni podkład. Kładzenie tynku nie jest trudne więc można to zrobić samemu,ale lepiej zatrudnić odpowiednią i doświadczoną firmę zewnętrzną, budowlaną.
Tradycyjne tynki wykonuje się jako jednowarstwowe (surowe, tylko z grubsza wyrównane, pomieszczenia gospodarcze, piwnice itp.), dwu- lub trójwarstwowe do pomieszczeń bardziej luksusowych i zamożnych. Są różnego rodzaju tynki, wodoszczelne, ciepłochronne itp.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata