Cyklinowanie parkietów

Cyklinowanie parkietów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Parkiety jak nowe

Przygotowanie drewnianych podłóg nie jest wbrew pozorom proste. Położenie parkietu wymaga odpowiedniego podłoża, a co więcej układający muszą zwracać uwagę na dopasowanie do nierówności ścian. Jednakże dobrze położone podłogi drewniane, w tym parkiety są ozdobą domu i wyglądają naprawdę ładnie.

Inną kwestią dotyczącą tego rodzaju podłóg jest dbanie o nie. Nie są to podłogi mocno trwałe. Codzienne użytkowanie powoduje ścieranie wierzchniej warstwy oraz powstawanie na niej różnego rodzaju zadrapań i uszkodzeń. Po kilkuletnim co najmniej użytkowaniu należałoby drewniane podłogi odświeżyć. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów służących temu celowi jest cyklinowanie parkietów. Podczas tego typu działania ścierana jest wierzchnia, najbardziej zużyta, warstwa lakieru, dzięki czemu odzyskuje on dawną świeżość.

Podłogi drewniane i parkiety powodują, że dany dom, czy też mieszkanie uzyskuje ciepły, domowy charakter. Jednakże należy pamiętać o tym, że wymagają one odpowiedniej konserwacji, np. cyklinowania.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata