Domy energooszczędne

Domy energooszczędne

Wraz z początkiem kolejnego roku, uruchomiony zostanie nowy rządowy program. Będzie on polegał na systemie dopłat do kredytów, które skierowane są na budowę domów energooszczędnych. Nawet 50 tysięcy złotych dotacji będzie mógł uzyskać inwestor, który zdecyduje się albo na budowę, albo na kupno domu pasywnego. 30 tysięcy złotych otrzyma zaś taki inwestor, który zdecyduje się na wybudowanie domu energooszczędnego. Jeśli chodzi zaś o segment mieszkań, które znajdują się w budynkach wielorodzinnych, w tym wypadku dotacje mogą wynieść 11 i 16 tysięcy złotych.

Beneficjentami mogą być wszystkie osoby fizyczne, chcące zbudować dom energooszczędny bądź pasywny. Celem tego programu jest oczywiście spopularyzowanie budownictwa energooszczędnego, które w Polsce jest bardzo rzadko spotykane. Oczywistym powodem, są dużo wyższe koszty związane z wybudowaniem domu pasywnego i energooszczędnego, które w porównaniu do zwykłego domu, wynoszą odpowiednio 20 i 10 procent więcej. Jak wiadomo, w Polsce firmy stawiają na pieniądze, dlatego ekologiczne rozwiązania są odrzucane przez firmy budownicze, chcące zbudować szybko, sprawnie, ale przede wszystkim maksymalnie niedrogo. Co ciekawe, Polacy nie mają również świadomości, jak bardzo budownictwo ekologiczne pozwala zapobiegać stratom energii. Bowiem w zwykłym budownictwie bardzo często nieprzemyślane rozwiązania powodują, że energia ucieka. Źle ocieplone ściany i dachy powodują, że dom staje się pożeraczem energii, a koszty użytkowania zdecydowanie rosną. Domy energooszczędne, jak sama nazwa mówi, zapobiegają zbędnemu wydostawaniu się energii. Jednak Polacy wolą zapłacić mniej na starcie, niż przejmować się kosztami w przyszłości. Dlatego decydują się na zwykły typ budownictwa ponieważ pozornie wydaje im się on bardziej przyjazny dla kieszeni. Program ten ma zatem za zadanie zmienić myślenie Polaków i zaproponować im nowe, ekologiczne rozwiązania, które są bardzo dobrą opcją w perspektywie czasowej.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata