Ile kosztują tynki cementowo wapienne?

Czy warto samemu położyć tynk?

Tynkowanie ściany jest często niezbędne do tego, aby przygotować ją do dalszego wykończenia. Wiele osób staje przed dylematem, czy zrobić to samodzielnie, czy skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Oczywistym jest, że zwykle chcemy zaoszczędzić możliwie największą ilość gotówki. Tynki muszą jednak został nałożone w sposób fachowy i sprawny. Każdy błąd naraża nas na stratę sporej ilości gotówki, więc powinniśmy dokładnie się zastanowić, co opłaca się bardziej.

Do samodzielnego tynkowania musimy odpowiednio się przygotować. Potrzebne będą nam nie tylko wysokiej klasy materiały, ale również akcesoria np. szpachelki. W pierwszej kolejności dokładnie oczyszczamy ściany. Możemy położyć na nie specjalny preparat gruntujący, który zwiększa przyczepność tynków. Oczywiście mieszanka musi zostać właściwie rozrobiona. Nakładać należy ją szybkim tempem, tak aby nie doszło do przedwczesnego zaschnięcia. Powierzchnię musimy gładzić, aż do momentu, gdy jej stan będzie satysfakcjonujący. Często potrzeba proces ten powtórzyć dwa, a nawet trzy razy.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata