Dom pasywny czy energooszczędny?

Dom pasywny czy energooszczędny?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nowoczesne domy są ciepłe, zdrowe i generują dużo mniejsze koszty użytkowania niż domy jednorodzinne budowane według normatywnych przepisów.

Na rynku dostępna jest bardzo duża oferta zawierająca projekty domów energooszczędne i przyjazne, zarówno dla mieszkańców jak i środowiska. Moda na energooszczędność na dobre zagościła w Polsce i w naszych miastach i wsiach powstają domy jednorodzinne mające bardzo wysokie parametry izolacyjności termicznej, którą wspierają nowoczesne systemy grzewcze i wentylacyjne, a także szczelna konstrukcja budynku.

Budowanie domów energooszczędnych wydaje się być na dobrej drodze w naszym kraju. Inwestorzy są gotowi zwiększyć koszty budowy aby w przyszłości utrzymanie domu było niższe, a straty energii cieplnej niemalże całkowicie zlikwidowanie. Często jednak można usłyszeć, że budowane są domy pasywne według popularnych projektów. Mimo iż podstawową cechą domu pasywnego jest właśnie minimalne zużycie energii, to jednak domy energooszczędne nie mogą zostać uznane za pasywne. Czy się różnią?

 

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata