Budowa studni

Budowa studni
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jeżeli jednak okaże się, że sieć jest daleko i zarówno dla przedsiębiorstwa wodociągowego, jak i dla inwestora budowa przyłączy będzie zupełnie nieekonomiczna, możemy zaplanować budowę studni. Wcześniej jednak na naszej działce konieczne będą badania gruntu. Z analizy dowiemy się, jaki rodzaj gruntu znajduje się na naszej działce oraz na jakiej głębokości w zależności od pór roku znajdują się wody gruntowe. Jest to bardzo istotna informacja zgodnie z którą dobieramy rodzaj studni.

Jeżeli wiemy już, jaka studnia może zostać wybudowana na naszej działce i czy czerpana z niej woda jest zdatna do picia, czy będą konieczne specjalne filtry do uzdatniania wody, kolejnym krokiem jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

Aby nasze gotowe projekty domów jednorodzinnych mogły zostać złożone z wnioskiem o pozwolenie na budowę, musimy poddać je obowiązkowi adaptacji do lokalnych warunków, stworzyć projekt zagospodarowania działki oraz uzyskać wszystkie wymagane uzgodnienia i opinie. Jeżeli planowana jest budowa studni jednym z koniecznych uzgodnień projektowych jest właśnie pozwolenie wodnoprawne.

Pozwolenie wodnoprawne uzyskamy składając stosowny wniosek u starosty lub dyrektora regionalnych zarządów gospodarki wodnej. Do wniosku musimy dołączyć tzw. operat wodnoprawny, czyli dokumentację techniczną, składającą się z części opisowej i graficznej.

 

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata