Zabudowa balkonów

Zabudowa balkonow (4)Bolączką dzisiejszych czasów jest istnienie balkonów brzydkich, by nie powiedzieć – szkaradnych. Takie wytwory straszą swoim stanem. Szczególnie balkony w starym budownictwie, będące w posiadaniu osób starszych nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Właściciele mieszkań nie inwestują środków w remonty lub zwyczajnie nie mają siły na porządki.

I tak występują również w każdym mieście balkony całkowicie zapuszczone, nieraz zagrzybione, pokryte starymi płytkami, słomianymi ściankami, z podłogą wyłożoną popękaną wykładziną lub starym dywanem. Słowem… nikt tam wchodzić specjalnie nie ma ochoty…

W nowoczesnym budownictwie ceni się porządek, ład i dobre zagospodarowanie przestrzenne. Każdy przedmiot na balkonie ma swoje miejsce i razem tworzą niepowtarzalną kompozycję. W takim miejscu można przysiąść z poranną kawą, odpocząć z rodziną i znajomymi i podziwiać widoki (na wyższych piętrach).

Coraz popularniejsza staje się zabudowa balkonów, polegająca na częściowym lub całkowitym zasłonięciu, zamknięciu drzwiami lub ścianą części dotąd okrytej. Powstają kraty, siatki, osłaniające przed brudzącymi wszędzie gołębiami lub możliwymi złodziejami (na piętrach niższych). Panie lubią też mieć nieraz specjalną drewnianą kratę na balkonie, by móc na niej zawiesić rośliny pnące i stworzyć ten niepowtarzalny nastrój.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata