Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków (10)Każde gospodarstwo domowe codziennie wytwarza ścieki. Co z nimi robić? Możliwości są dwie: magazynować w szambach, lub postawić na przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Druga możliwość jest zdecydowanie bardziej godna polecenia szczególnie dla osób którym leży na sercu dobro naszej planety. Oczyszczalnia jest tania w eksploatacji, ponieważ nie wymaga regularnego oczyszczania i wywożenia nieczystości. Przyjazność środowisku tego rozwiązania polega na tym, że ciecz opuszczająca oczyszczalnię może trafić bezpośrednio do gruntu lub do wód płynących, gdyż nie jest toksyczna.
Ponieważ przydomowe oczyszczalnie ścieków mają znaczenie dla ochrony środowiska, można uzyskać dofinansowanie na ich budowę. Procesy które odbywają się w zbiorniku gnilnym są w pełni ekologiczne, bo rozkład materii przez drobnoustroje na proste związki mineralne i gazy i jest procesem całkowicie naturalnym i powszechnym w przyrodzie.
Należy jednak pamiętać, że decydując się na przydomową oczyszczalnię ścieków niezbędne jest zdobycie właściwego zezwolenia.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata