Mieszkania dla młodych

Mieszkania dla mlodych (2)Aby w Polsce nastąpił tak wyczekiwany przez rządzących bum demograficzny konieczne jest spełnienie kilku warunków. Przede wszystkim polskie rodziny muszą godnie zarabiać i mieć stałe zatrudnienie. Brak stabilizacji nie sprzyja myśleniu o powiększaniu rodziny. Kolejnym warunkiem jest konieczność posiadania własnego dachu nad głową. W chwili obecnej wiele młodych małżeństw mieszka z rodzicami w ich domach wybudowanych w okresie późnego PRL-u. Mieszkania dla młodych ludzi nadal są trudno dostępne, a ich ceny nierzadko są horrendalne. Zadłużanie się w banku na trzydzieści lat również nie jest najlepszym rozwiązaniem, chociaż wiele osób się na taki krok decyduje. Koszty wynajmu mieszkań również nie należą do niskich.

Wymienione powyżej bariery wyraźnie hamują rozwój demograficzny w Polsce, co w przyszłości niekorzystnie wpłynie na system emerytalny. W kasie funduszu emerytalnego zwyczajnie może zabraknąć środków na wypłatę świadczeń. Warto, aby rządzący pomyśleli o tym już teraz zanim będzie za późno.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata