Farby do ścian – dobór i rodzaje

Podczas przygotowań do malowania naszego mieszkania mamy problem polegający na doborze farby do ścian, która pozwoli nam na zapewnienie pięknego stylu i kolorów z pogodzeniem wymagań technicznych, jakie tylko musi spełnić nasze mieszkanie, aby móc w nim żyć przyjemnie przez lata. Dzisiaj doradzimy, co robić w takich momentach.
Dobór farby do ścian na podstawie rodzaju

Większość ludzi podczas prac przygotowawczych do pomalowania własnego mieszkania decyduje się na zastosowanie jednej z dwóch dostępnych farb: akrylowej albo lateksowej.

Ta pierwsza doskonale nadaje się do malowania pomieszczeń gościnnych oraz wszelkich sypialni, ponieważ jest relatywnie tania oraz posiada piękne barwy powstające w skutek zastosowania warstwy błyszczącej z żywicy poliakrylowej. Farby do ścian akrylowe pozwalają na zapewnienie pięknych kolorów i zarazem uzyskanie dobrej trwałości. Nie mogą niestety za to być stosowane w pomieszczeniach wilgotnych.

Do malowania łazienek oraz kuchni stosuje się farby lateksowe, które pozwalają na stworzenie niewidocznej okiem warstwy przypominającej gumę lateksową. Pozwala ona na zatrzymanie przenikania wilgoci do ścian i chroni je przed powstawaniem grzyba. Dodatkowo można je myć na wilgotno.
Dobór kolorów farby do mieszkania

Generalnie panuje kilka zasad dotyczących dobierania palety kolorów do naszego mieszkania. Nasze oczy mają czasami problem z rozróżnieniem kolorów. Mówiąc wprost – są problemy z jasnością farby do ścian, gdy nasze oko nie widzi ich w całym obszarze widzenia.

Jeśli patrzymy jedynie na pojedynczy punkt umieszczony na kartce, w takim razie będziemy mieli zakłamany wynik kolorów, jakie pojawią się na naszych ścianach. Dlatego powinniśmy dobierać kolory farb o dwa tony jaśniejsze niż te, jakie upatrzyliśmy sobie w palecie kolorów.

Zagwarantujemy sobie tym samym pewność, że każdy kolor farby do ścian, jaki dobraliśmy, będzie odpowiadał naszym gustom oraz nie będzie męczył naszych oczu zbyt intensywną barwą.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata