Dodatki, a styl skandynawski

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz charakteryzuje prostota i funkcjonalność. Pomieszczenia są jasne i dominuje w nich kolor biały, co daje wrażenie wnętrz skąpanych światłem. Styl ten podporządkowuje się zasadom minimalizmu. Nie lubi nadmiaru mebli i preferuje proste i ascetyczne formy. Minimalizm nie ma natomiast zastosowania w odniesieniu do dodatków i dekoracji wnętrz. Te wydają się rekompensować nam ewentualne niedostatki w umeblowaniu.

Spróbujmy więc odpowiedzieć na często pojawiające się na forach internetowych pytanie: Jakie dodatki będą pasować do domu urządzonego po skandynawsku? Styl skandynawski zdecydowanie lubi dodatki w stylu rustykalnym i shabby chic. Ten ostatni termin oznacza stare lub stylizowane na stare dodatki i akcesoria, które mają za zadanie „uduchowić” nasz dom. To dzięki nim skandynawskie wnętrza słyną z domowej i przytulnej atmosfery.

Wśród dodatków, które powinny się znaleźć w każdym szanującym się skandynawskim domu można wymienić kilka pozycji. Zacznijmy od białej, drewnianej półeczki, niekiedy odrapanej lub niedomalowanej i często wyposażonej w haczyki. Pasuje do prawie każdego pomieszczenia, zaczynając od kuchni, a kończąc na łazience. Służy eksponowaniu ceramiki, ocynkowanych dzbanków, konewek, metalowych tabliczek i wszelkich innych dekoracji.

W skandynawskim domu nie powinno też zabraknąć świeczników i latarenek, które zapewnią nam nastrojowe oświetlenie o każdej porze roku. Możemy postawić je na meblach, natomiast latarenki świetnie wyglądają również zawieszone na ścianie.

Ważnym elementem wystroju wnętrz są tekstylia. Dodatki te powinny być wykonane z naturalnych tkanin, takich jak bawełna i len. Popularnymi wzorami rodem ze Skandynawii są biało-granatowe lub biało-czerwone paski i kratka. Na pewno dodadzą uroku i przełamią monotonną biel pomieszczeń.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata