Architektura budownictwo i projektowanie i budownictwo kubaturowe

Projektowanie i budownictwo kubaturowe i Architektura budownictwo

Jak budowano Pałac Kultury i Nauki?

Cały proces przebiegał niezwykle sprawnie i stanowił modelowy przykład budownictwa eksportowego. Polscy budowlańcy natomiast mogli przypatrywać się ze zdumieniem i naśladować co lepsze triki.
Architektura budownictwo i projektowanie stały w Związku Radzieckim na poziomie światowym. I właśnie ten światowy poziom miał zawitać w Warszawie.
W związku z powyższym wybudowano specjalne baraki przeznaczone dla robotników specjalnie sprowadzonych z Kraju Rad. Wychodzono z założenia, że tylko społeczeństwo socjalistyczne jest w stanie rozwinąć nowoczesne budownictwo kubaturowe. Tak właśnie powstał ten wspaniały budynek będący swoistym znakiem rozpoznawczym stolicy. Olśniewa on swoim blaskiem wieczorny skyline Warszawy i stanowi znak rozpoznawczy tego miasta na całym świecie.
Niestety w obecnym czasie podnoszone są głosy, że należy go rozebrać i na jego miejscu wybudować centrum handlowe. Z jednej strony takie centrum handlowe byłoby bardzo użyteczne dla mieszkańców, ale jednak w ten sposób wyrzeklibyśmy się swojej tradycji i historii.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata