Zbiorniki Przeciwpożarowe

Zbiorniki Przeciwpożarowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zapobieganie pożarom – zbiorniki przeciwpożarowe

Większość z nas pewnie kiedyś zastanawiała się do czego służą widywane nieraz zbiorniki na wodę, do których to spływa deszczówka. Otóż są to zbiorniki przeciwpożarowe, które bez zatrudniania dużego wkładu finansowego są w stanie, w przypadku kryzysu pomóc nam i straży pożarnej walczyć z niszczącym żywiołem.

Powstają one zazwyczaj przy ważnych dla okolicy budynkach, głównie jeżeli stanowią one zagrożenie pożarowe. Tak naprawdę zbiornik przeciwpożarowy to po prostu wykopany dół, wyłożony jakimś materiałem, aby go uszczelnić, który posiada najczęściej kilka rur prowadzących do niego, aby w razie deszczu woda z okolicy spływała właśnie tam. W przypadku zawiadamiania straży pożarnej o zagrożeniu trzeba nadmienić, że w okolicy zabudowań znajduje się taki zbiornik, a służby dalej już sobie poradzą.

Jeżeli posiadamy własny dom z całkiem sporą działką lub innego typu budynek, który może się zapalić, wybudowanie takiego zbiornika będzie bardzo dobrym pomysłem, ponieważ jest on prosty w wykonaniu, a lepiej być przygotowanym na każdą okoliczność.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata