Wyszukiwarki internetowe

Wyszukiwarki internetowe
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Wyszukiwarki internetowe są złożonymi projektami internetowymi. Na całość ich działania składa się wiele elementów. Najważniejszymi są trzy, które MUSZĄ istnieć, aby wyszukiwarka internetowa mogła funkcjonować.

Robot sieciowy (Bot)
Baza danych (Indeks)
Strona WWW (Interface użytkownika)

Pierwszy z składników wyszukiwarki jest programem komputerowym. Przemierza on całą sieć komputerową podążając za kolejnymi linkami i czytając kolejne strony internetowe. Z tego powodu programu tego typu nazywa się potocznie “pająkami”. Treść strony, bądź specyficzne informacje o stronie zapisywane są w bazie danych.

Baza danych jest miejscem, gdzie przechowywane są informacje o danej stronie internetowej. Jest to swego rodzaju spis treści całego światowego internetu. Wyszukując informacje, w rzeczywistości pobierane one są, właśnie z takiej bazy danych (Indeksu).

Strona WWW umożliwia wyszukanie informacji w bazie zgromadzonej przez konkretną wyszukiwarkę. Wpisując do formularza odpowiednie zapytanie (słowo lub frazę kluczową) aplikacja łączy się z bazą danych i pobiera z niej te wpisy, które odpowiadają konkretnemu zapytaniu. Następnie dane te wyświetlane są na stronie WWW.

W tym miejscu, chciałbym zaznaczyć, że są to informacje bardzo ogólne, mają one na celu zobrazowanie co to jest wyszukiwarka i jak działa. Dodatkowo muszę podkreślić, że różne wyszukiwarki mogą składać się z innych jeszcze elementów. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi, technicznymi informacjami na temat wyszukiwarek odwiedź serwis SearchEngines.
Pozycjonowanie stron

Internet stał się olbrzymią skarbnicą informacji. Dotarcie do konkretnych stron i przeszukanie jej czy nie zawiera interesujących nas informacji, ze względu na olbrzymią ilość stron, nie jest możliwe. Dlatego korzystanie z wyszukiwarek stało się tak powszechne. Według najnowszych badań okazuje się, że z wyszukiwarek korzysta ponad 90% użytkowników internetu. Nic więc dziwnego, że właściciele stron podejmują działania, by ich strony znalazły się na jak najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Działania takie, nazywane powszechnie pozycjonowaniem stron polega na specjalnym przygotowaniu treści strony, a później jej promocji w internecie. Webmasterzy, zwiększając ilość linków do swojej strony podnoszą jej pozycję. Podobnie jak w przypadku działania wyszukiwarek, tak i pozycjonowanie strony zostało tylko zasygnalizowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak zwiększyć pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania odwiedź serwis Pozycjonowanie stron. Znajdziesz tam szereg przydatnych informacji, które pozwolą Ci uzyskać wysokie pozycje w wyszukiwarkach stron internetowych.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata