Trendy 2008/2009

Wymyślne wnętrza i odjechane dekoracje to efekt wysokiej stopy życia współczesnych ludzi. W projektowaniu wnętrz gubią własny gust i wybierają te przedmioty, które są drogie i uznane przez autorytety. Tymczasem dom to nie muzeum ani miejsce publiczne. Jeśli nie wybierzemy wyposażenia, które nam się podoba, nasze mieszkanie będzie obce.
Obecnie dominuje styl minimalistyczny, który nie narzuca w dużym stopniu swoje charakterystyczne cechy. Minimalizm jest uniwersalny, a nasz styl możemy łatwo narzucić przez ekspozycję kilku dodatków. Odpowiednio dobrane dekoracje będą kształtować wnętrze według naszych potrzeb. Minimalizm łatwo się przełamuje, dlatego tendencja do oszczędnego dekorowania wnętrz będzie się trzymać przez kilka lat.

W ubiegłym roku 2008 dominowały motywy roślinne. Dał się zauważyć wzrost zainteresowania naklejkami ściennymi oraz szablonami, których rozmieszczenie zależało wyłącznie od inwencji twórczej osoby dekorującej własne pomieszczenia.
Warto podkreślić, że od kilku lat odchodzimy od sztywnych reguł, a wyposażenie wnętrz cechuje dowolność. Materiały używane do produkcji nowoczesnych urządzeń i mebli to przede wszystkim drewno, kamień, tkanina, skóra, czyli wszystko, co naturalne.
Rok 2009 zapowiada dalszy rozwój tendencji stosowania naturalnych materiałów wraz z ich niedoskonałością. Faktura wyraźna i naturalna, zdobiona wypukłymi elementami. Luksusowe staje się rzemiosło i wyroby ręczne. Zachwyt technologią i automatyzacją powoli nam przechodzi, zaczyna kojarzyć się z tandetą i masówką. To dobry zwrot w kierunku natury i naszych korzeni. Niebagatelne znaczenie ma w tym względzie ekologia, dzięki której możliwe stało się promowanie naturalnych materiałów i zdrowego trybu życia. Wiklina, bawełna, recykling, to droga, którą nadchodzące trendy wskazują za właściwą.
Łączenie nowoczesności z tradycją daje zaskakujące wyniki. Energooszczędna lodówka wykonana z nietoksycznych materiałów może być podłączona do internetu, a stylistyką nawiązywać będzie do lat pięćdziesiątych.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata