Szukając inspiracji

Szukając inspiracji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wnętrze naszego mieszkania musi odpowiadać naszym wymaganiom i być zgodne z naszym charakterem. Przebywanie między bibelotami, dekoracyjnymi przedmiotami i pięknymi meblami to marzenie wielu z nas.
Podchodząc do tworzenia wnętrz, powinniśmy rozbudzić wyobraźnię, wysilić umysł do pracy, aby zmiany w aranżacji odpowiadały naszemu stylowi i naszym wymaganiom. Im lepsza jakość przedmiotów, które nas otaczają, tym lepsza jakość życia, które wiedziemy.
To przedmioty budują styl, który możemy dowolnie kreować i zmieniać. Otaczamy się tysiącami przedmiotów, które razem powinny tworzyć harmonię wpływającą na nasze życie. Żyjemy w grupach, rodzinach, jedno mieszkanie jest tworzone często przez kilka osób o odmiennych stylach i wymaganiach. W takich wnętrzach musimy szczególnie zadbać o równowagę i harmonię z samym sobą.

źródła dekoracji

Zharmonizowane miejsce na Ziemi, które odzwierciedla nasze emocje i charakter zmaterializowany w przedmiotach, jakimi się otaczamy, to wielka i prawdziwa sztuka. Są osoby, które instynktownie tworzą swój własny styl, kreują świat, w którym żyją, inni zaś szukają inspiracji i potwierdzenia własnego ja w opiniach tak zwanych znawców. Poszukując własnego stylu możemy czerpać inspirację w sklepach z dekoracjami wnętrz, gdzie zainscenizowane są wnętrza zbudowane według określonych zasad. Odmienność i różnorodność pomoże zbudować nasz własny styl, a zróżnicowanie źródeł inspiracji wyzwala naturalne skłonności do eksperymentów i nowatorstwa. Sklepy meblowe coraz częściej stosują rozbudowaną prezentację swoich artykułów, oferując nie pojedyncze meble, ale całe zestawy oparte na konkretnej wizji gotowego pomieszczenia. Kiedy oglądamy meble do sypialni, widzimy schludnie urządzone pomieszczenie z dodatkami takimi jak, lampki nocne, obrazki na ścianach, a nawet odpowiednią pościel rozłożoną na łóżku. Ponieważ taka ekspozycja jest skierowana do różnych ludzi, powinna spełniać oczekiwania różnych grup osób, pamiętając przy tym, że musi ona tworzyć spójną całość.
Nowoczesny styl charakteryzuje się właśnie spójnością i współistnieniem elementów spełniających każdego domownika. Nikogo zatem dziś nie dziwi komplet herbaciany złożony z czterech zupełnie różnych kubków na stole. Ustawienie sofy naprzeciw stolika telewizyjnego jest domeną ludzi wygodnych, spędzających czas na oglądaniu filmów. To styl życia przełożony na styl umeblowania pomieszczenia. Pokój, w którym znajdują się drobne przedmioty codziennego użytku, jest odbierany bardziej autentycznie, a wszystkie odczucia z nim związane, przeżywane są głębiej.
Własnego stylu poszukujemy już nie tylko w sklepach meblowych, czy salonach wyposażenia wnętrz. Coraz częściej sięgamy po pomoc dekoratorów wnętrz i konsultujemy swoje wizje w studio dekoracji wnętrz. To prawdziwe kopalnie inspiracji.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata