Szpachlówka olejno-żywiczna na tynki biała cena

Szpachlówka olejno-żywiczna na tynki biała cena
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Rodzaje tynków wewnętrznych

Tynki są przede wszystkim ognioodporne i chronią przed wilgocią. Dodatkową ich zaletą jest fakt, iż dodają wnętrzu domu estetycznego wyglądu (ukrywają kable elektryczne, cegły). Obecnie na rynku można znaleźć gotowe zaprawy tynkarskie. Dużą popularnością cieszą tynki gipsowe i tynki cementowo-wapienne.

Ze względu na skład można wyróżnić cztery podstawowe rodzaje tynków do ścian wewnętrznych. Są to :

1. Tynki cementowo-wapienne na bazie cementu, kruszywa o różnej granulacji, wody oraz wapna. Ten rodzaj tynków występują w postaci tynku cementowo-wapiennego (wiążą dużo szybciej i są mocniejsze) oraz wapienno-cementowego (są słabsze, bardziej porowate i wiążą dłużej). Powinny być też nakładane grubszą warstwą.

2. Tynki wapienne na bazie wapna. Nie są odporne na uszkodzenia dlatego świetnie nadają się do nakładania na stare tynki. Spoiwem tego rodzaju tynków jest wapno hydratyzowane – sucho gaszone.

3. Tynki gipsowe na bazie gipsu i wapna. Tego rodzaju tynki wiążą najszybciej, dlatego przeznaczone są one do maszynowego nakładania agregatem.

4. Tynki gliniane na bazie gliny i piasku. Doskonale regulują wilgotność w pomieszczeniach. Układa się je okazjonalnie i dekoracyjnie w suchych pomieszczeniach.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata