Sterowanie domem

Sterowanie domem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Inteligentne urządzenia coraz widoczniej stają się częścią otaczającego nas świata, co powoduje, że są one używane w coraz większym zakresie i w coraz większej ilości dziedzin. Młodzi ludzie dorastając wśród owych nowoczesnych technologii znakomicie czują się używając komputerów i innych urządzeń wykorzystujących nowoczesne technologie. Przekłada się to też na coraz większe zainteresowanie inteligentnymi urządzeniami instalowanymi w domach.

Dzięki temu popularne zaczynają być instalacje elektryczne umożliwiające przemianę tradycyjnego mieszkania w inteligentny dom. Jednym z takowych systemów administracji domem jest EIB cieszący się największym uznaniem i pochlebnymi opiniami. Pomimo swojej wysokiej ceny system EIB jest liderem na tym rynku, przez co zaawansowane technologicznie instalacje elektryczne bywają utożsamiane jedynie z EIB. Nie znaczy to jednak, że technologia EIB nie posiada silnych konkurentów, gdyż inteligentny dom wyposażony w konkurencyjny dla opisanego EIB system INELS na żadnej płaszczyźnie nie jest gorszy pod względem jakości i możliwości. Różnica głównie widoczna jest w popularności i marce, a dzięki temu inteligentny dom w systemie INELS może być znacznie tańszy niż budynek wyposażony w instalacje elektryczne autorstwa EIB. Znane są też między innymi takie systemy jak LCN czy pozbawiony kabli Xcomfort firmy Moeller.

Nowoczesny inteligentny dom można dopasować do własnych potrzeb. Wiadomo wszak, iż niektórym użytkownikom nie jest potrzebne do szczęścia sterowanie pewnymi urządzeniami albo zarządzanie monitoringiem. Istnieją też jednak tacy, którzy pragną, by ich inteligentny dom był wyposażony w nawet najbardziej wymyślne funkcje, z których i tak najprawdopodobniej przenigdy nie skorzystają. Inteligentny dom oparty zarówno o system EIB jak i w inne dowolne rozwiązanie oprócz ponadprzeciętnego luksusu wprowadza też liczne udogodnienia oraz zwiększa standard życia mieszkańców. Nie można więc myśleć, iż instalacje elektryczne, w które wyposażane są inteligentne budynki to tylko drogi gadżet mający za zadanie podniesienie prestiżu wśród swych przyjaciół oraz innych osób.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata