Obliczamy koszt budowy domu

Kiedy rozpoczynamy poszukiwania właściwego projektu domu, często poza względami funkcjonalnymi i estetycznymi, zwracamy uwagę na koszt budowy domu. To zwykle decydujący czynnik przy wyborze konkretnego rozwiązania.

Przeglądając projekty domów możemy porównać koszty budowy, gdyż szacunkowe wartości zwykle podane są przy ich wizualizacjach. Mamy tam najczęściej dwie pozycje: stan surowy i stan deweloperski.

Stan surowy obejmuje:

roboty ziemne

fundamenty domu

ściany zewnętrzne

stropy

dach i pokrycie dachowe

izolacje ścian, fundamentów, stropów, dachu, podłóg

okna i drzwi

a także

podłączenie budynku do zewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej

Stan deweloperski zawiera te same roboty budowlane oraz instalacje elektryczne, instalacje sanitarne wewnątrz domu, wylewki oraz elewacje domu.

Pamiętajmy, że są to szacunkowe koszty budowy. Aby otrzymać bardziej szczegółowe zestawienie możemy kupić od razu projekty domów z kosztorysem. To najlepsze rozwiązanie szczególnie w przypadku, gdy budowa domu ma być sfinansowana kredytem. Bank udzielający kredyt hipoteczny najpewniej zażąda od nas, abyśmy przedstawili profesjonalny kosztorys inwestorski.

 

 

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata