Nowy Analytics – nowe funkcje

Nowy Analytics – nowe funkcje
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przepływ użytkowników

Jedną z najciekawszych funkcji wdrożonych w nowej wersji Analytics jest „Przepływ użytkowników”. Funkcjonalność ta generuje diagramy naszego serwisu internetowego i pokazuje ścieżki przejścia użytkowników odwiedzających naszą stronę. Ścieżki ilustrują jaki procent użytkowników przechodzi do konkretnych podstron oraz ile osób opuszcza daną podstronę. Funkcja posiada dodatkowe filtry, dzięki czemu możemy zaobserwować jak poruszają się użytkownicy pozyskani np., z kampanii Adwords czy też z ruchu organicznego. Możemy także zwiększać lub zmniejszać skalę diagramu, aby pokazywał wszystkie nawet te najmniejsze ścieżki przejścia lub tylko te grubsze (najczęstsze zachodzące). Jest to bardzo przydatne narzędzie dla analityków i na jego podstawie można optymalizować konkretne podstrony lub ścieżki przejścia w serwisie by zwiększyć np. liczbę konwersji.

Podgląd online

Inną wartą uwagi funkcją (chociaż aktualnie oznaczona jako beta) jest „Podgląd online”. W czasie rzeczywistym możemy obserwować np., ile osób jest aktualnie na naszym serwisie, z jakich miejscowości pochodzą odwiedzający czy też skąd przeszli do naszego serwisu oraz jaką zawartość aktualnie przeglądają.

Pozostałe funkcje

Kolejną ciekawą funkcją jest „Zaangażowanie” w zakładce Odbiorcy. Wyświetla ona liczbę odwiedzin oraz odsłon z podziałem na ich czas trwania czego brakowało w poprzedniej wersji Analytics. Ciekawe jest także to, iż w starszej wersji Analytics pokazywał tylko ile osób wchodziło z urządzeń mobilnych, natomiast teraz możemy odczytać dane z konkretnie jakiego modelu telefonu wchodzą użytkownicy, przykładowo z Samsung GT-S5830 Galaxy Ace czy Apple iPhone.

Google wykonuje naprawdę solidną pracę stale udoskonalając swoje aplikacje, co niezwykle ułatwia realizację założonych celów i zadań zarówno specjalistom od marketingu internetowego oraz właścicielom witryn. Możliwe że w niedalekiej przyszłości sama aplikacja będzie wstanie dostarczyć nam konkretnych wniosków co należy zmienić w serwisie aby uzyskać dany cel.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata