wykładzina sizal

wykładzina sizal
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

nowe mieszkania na sprzedaż (1)Dlaczego wciąż niełatwo o kredyt?

Okres niskich stóp procentowych, trwający już od kilkunastu miesięcy, wydaje się bardzo zachęcający do rezygnacji z wynajmu i kupna własnego mieszkania na kredyt. Dane prezentowane przez banki nie świadczą jednak o ponadprzeciętnej liczbie udzielanych kredytów hipotecznych. Dlaczego tak się dzieje?
Z pewnością problemem nie jest brak mieszkań na rynku. Nowe mieszkania na sprzedaż można bez problemu znaleźć w różnych lokalizacjach, a co za tym idzie w różnych cenach za metr kwadratowy. Duża część deweloperów oferuje nawet mieszkania w cenach spełniających kryteria rządowego programu ?Mieszkanie dla młodych?, które często uważa się za zaniżone. Zdecydowanie większym problemem może być nieustannie zwiększany ustawowo poziom wymaganego wkładu własnego, którego poziom wynosi obecnie już 15%. Innym problemem może być sposób obliczania przez banki zdolności kredytowej. Wiele umów na podstawie których zarabiają młodzi Polacy (jak umowy o dzieło czy umowy zlecenie) nie jest w ogóle brane pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej. Trzeba jednak wspomnieć, że niekiedy wykazując stabilność zatrudnienia, możemy liczyć na choć częściowe uwzględnienie takich dochodów.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata