Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

Jak uzyskać pozwolenie na budowę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Następnie musimy zlecić geodecie wykonanie aktualnej mapy sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:500, która przeznaczona jest do celów projektowych.

Kiedy otrzymaliśmy już warunki zabudowy, możemy śmiało wybierać projekty domów. Jest to ważna kolejność dlatego, że w warunkach znajdziemy informację o tym, jakie domy możemy budować. Poznamy minimalne odległości od granicy działki, kształt dachu. Dowiemy się, czy możemy budować domy z poddaszem lub domy piętrowe czy tylko domek parterowy.

Kolejnym krokiem jest adaptacja projektu. Są to wprowadzane zmiany na gotowy projekt domu, dostosowujące go do warunków lokalnych działki. Architekt adaptujący dostosowuje fundamenty domu, zmienia konstrukcję zgodnie z założeniami warunków zabudowy, np. lekko modyfikując kąt nachylenia dachu. Tworzy on również projekt zagospodarowania działki.

Projekty domów jednorodzinnych tzw. gotowe projekty czy katalogowe, muszą być poddane adaptacji, by mogły stanowić projekt budowlany, który składa się wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Teraz musimy projekt instalacji, wykonanej na podstawie warunków technicznych przyłączy, uzgodnić w Zakładzie Uzgodnień Dokumentacji Projektowej.

Jeżeli zebraliśmy już wszystkie dokumenty i uzgodnienia oraz wymagane opinie ? budując domy energooszczędne może być wymagane uzyskanie opinii wydziału ochrony środowiska ? możemy złożyć wniosek.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata