Jak poprawić kondycję domowego budżetu?

Jak poprawić kondycję domowego budżetu?
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Jeśli wydatki od dłuższego czasu przewyższają dochody należy poważnie zastanowić się nad kondycją domowego budżetu. Zasadniczo są dwie drogi naprawy tej sytuacji. Można obniżyć swoje koszty albo podwyższyć wydatki. Ideałem byłoby zastosowanie tych dwóch rozwiązań jednocześnie. Tymczasem w praktyce zwykle nie ma możliwości powiększenia dochodów natomiast można zacząć racjonalnie gospodarować tym, co mamy do dyspozycji. Domowe oszczędzanie to przede wszystkim dobre planowanie i zapisywanie wydatków.

Warto je zapisywać bo wtedy wiemy gdzie niepotrzebnie uciekają nam pieniądze. Najważniejsze kategorie w takim domowym budżecie to wydatki związane z utrzymaniem domu, samochodu, żywność, chemia, ubrania, leki, wyposażenie domowe i rozrywki. Zdecydowanie najtrudniej jest zaoszczędzić na wydatkach sztywnych takich jak rachunki i abonamenty. Dużo większe pole do popisu mamy w przypadku wydatków na żywność. Jeśli zdecydujemy się część potraw wykonywać samodzielnie z pewnością zaoszczędzimy niemałe pieniądze.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata