Jak kupować i nie zbankrutować?

Jak kupować i nie zbankrutować?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czy zdarzyło wam się kiedyś, że po powrocie z zakupów myśleliście Gdzie te pieniądze? Wydałem wszystko, a przecież prawie nic nie kupiłem. Niektórzy z nas nie tylko raz, ale za każdym razem wracają do domu z taką myślą. Dlatego najwyższa pora nauczyć się kilku zasad, dzięki którym kupimy potrzebne produkty i jednocześnie nie opróżnimy całego portfela.

Po pierwsze świadomość

Pierwszym krokiem jest podliczenie wszystkich wydatków z całego miesiąca. Należy uwzględnić wszystko bez wyjątku, a następnie spojrzeć krytycznie na swoją listę. Same powinny nasunąć się pytania: „Czy jedzenie, kupione w ostatnim miesiącu przypadkiem się nie zmarnowało? Czy drogi kosmetyk, który stoi nietknięty na półce, rzeczywiście jest potrzebny?” Należy być świadomym swoich miesięcznych wydatków i w celu zaoszczędzenia warto zastanowić się co z naszej listy jest naprawdę niezbędne, a bez czego można się obejść. Dlatego też warto przed każdą wizytą w sklepie sporządzić listę produktów, których potrzebujemy. Unikniemy wtedy kupowania niepotrzebnych rzeczy na zapas, a także nie będziemy musieli się wracać lub szybko biec do osiedlowego (i drogiego) sklepu, bo czegoś zapomnieliśmy.

Kupuj tam, gdzie najtaniej

Powszechnie wiadomo, że hipermarkety są najtańsze, ponieważ oferują swoim klientom wiele okazji cenowych i promocji, zwłaszcza w okresach przedświątecznych. Warto zwrócić uwagę na oferty typu 2 w cenie 1, gratisy i specjalne obniżki. Takie okazje powodują, że kupując w hipermarkecie możemy zaoszczędzić nawet 30 procent w porównaniu do zakupów robionych w osiedlowych sklepach.

Również zakupy przez Internet są opłacalne i zdecydowanie wygodniejsze niż tradycyjne sposoby kupowania. Możemy spokojnie się zastanowić nad wyborem i nie musimy ruszać się z domu. Tutaj znacznie rzadziej kupujemy coś pod wpływem chwili. Warto sprawdzić opłaty za dostawę produktu do domu. Sprawdzajmy też strony, na których chcemy coś kupić. Natomiast przy zakupach wysyłkowych sprawdzajmy zgodność towaru z zamówieniem otwierając przesyłkę przy kurierze. Przed przystąpieniem do zakupu warto przeczytać informację co zrobić w sytuacji wycofania się z zakupu lub w razie innych problemów. Jeśli chodzi o kupno ubrań lub butów zawsze trzeba sprawdzać ich rozmiar, ponieważ nie wszystkie sklepy internetowe godzą się (i mają do tego prawo) na zwrot towaru.

Wiele hipermarketów oferuje karty stałego klienta. Na nie zbiera się punkty, które później dają nam możliwość na liczne zniżki i rabaty. Coraz częściej zdarza się też, że po zakupach w danym supermarkecie dostajemy rabat na stacjach benzynowych. Sprawne łączenie ofert może przynieść duże oszczędności w domowym budżecie.

Warto spróbować i przekonać się jak dużo udaje się zaoszczędzić kupując z głową.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata