Ile schną tynki cementowo wapienne?

Tynk

Tynki są warstwami, które powstają z zaprawy lub gipsu. Służą do pokrywania wnętrza budynków – ścian, kolumn, sufitów, jak i są wykorzystywane na zewnątrz. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni przed różnymi czynnikami, np. na zewnątrz przed warunkami atmosferycznymi, a wewnątrz przed ogniem i parą wodną. Bardzo często stosuje się tynki także jako warstwy podkładowe, np. pod płytki ceramiczne, Wówczas korzysta się z tynku cementowego, gipsowego lub cementowo-wapiennego.
Tynki stosuje się zazwyczaj jednowarstwowo, dwuwarstwowo lub trójwarstwowo. Jednowarstwowe dotyczą piwnic i surowych pomieszczeń gospodarczych.
Stosuje się czasami tynki ozdobne, np. dziobane, narzucane, czesane, a także tynki specjalne, takie jak wodoszczelne, chroniące przed promieniowaniem lub ciepłochronne. Z pewnością fachowcy dobiorą odpowiedni tynk do danego pomieszczenia i wykonają zaprawę. Nie każdy bowiem zna się na tym, który tynk wybrać, jak go nałożyć i jak wykorzystać wewnątrz lub na zewnątrz.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata