Grunt pod tynki cementowo wapienne

Jakie zalety i wady mają tynki gipsowe

Tynki gipsowe cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Osoby, które w najbliższym czasie planują postawić właśnie na tynki gipsowe powinny dokładnie zapoznać się z ich zaletami i wadami.

Największe plusy

Największą zaletą tynków gipsowych jest oczywiście to, że są one idealnie gładkie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że wygładzone ściany nie wymagają nakładania gładzi szpachlowej. Warto wspomnieć także i o tym, że tynki gipsowe pochłaniają nadmiar wilgoci i co najważniejsze mogą pochwalić się niskim czynnikiem przewodzenia ciepła. Opisując największe zalety nie można zapominać o hipoalergiczności. Tynki gipsowe są ekologiczne i w 100% bezpieczne dla alergików.

Największe minusy

Jeżeli chodzi o minusy, to tynki gipsowe nie mogą pochwalić się dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Gipsy tego typu nie sprawdzą się najlepiej w garażach albo kotłowni, gdzie istnieje duże ryzyko uszkodzenia ścian. Przy dość wysokim poziomie zawilgocenia gipsowe tynki zaczynają tracić swoje cenne właściwości.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata