Domy parterowe

Domy parterowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Domy parterowe mają ją oddzieloną od dziennej szerokim korytarzem. Najlepsze rozwiązanie dają jednak projekty domów z poddaszem lub domy piętrowe, w których strefa nocna znajduje się na piętrze i jest niedostępna dla osób postronnych. Sypialnia dla rodziców i sypialnie dzieci to niejedyne pomieszczenia, które tam się znajdują. Ważne są również łazienki na poddaszu, najlepiej jeżeli są dwie – dla dzieci i rodziców, w ten sposób unikniemy konfliktów przy codziennej toalecie.

Dom dla czteroosobowej rodziny

Gdy mamy małe dzieci, możemy im urządzić jeden wspólny pokój. Pamiętajmy jednak, że dorastające pociechy potrzebują własnego kąta. Dlatego dobrze, jeżeli projekty domów zawierają dwie, trzy sypialnie na poddaszu oprócz tej, która przeznaczona jest dla rodziców. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, pokój dzieci urządźmy na większej przestrzeni, którą w przyszłości będzie można podzielić ścianką działową czy też np. meblem lub parawanem, by zapewnić im choć trochę intymności.

W strefie nocnej powinna znajdować się również funkcjonalna garderoba. Jeżeli jest jedna, to najlepiej gdy wejście do niej znajduje się na korytarzu między pokojami dzieci i rodziców. Możemy również wydzielić osobną garderobą kosztem metrów sypialni. O ile w pokoju dziecka nie warto tego robić, pamiętając, że to wnętrze nie służy wyłącznie do spania, ale również jest miejscem nauki, zabawy czy przyjmowania znajomych, o tyle sypialnia rodziców nie musi być już bardzo rozległa. Funkcjonalną garderobę można już zaplanować na powierzchni 1,5m2. Jeżeli szkoda nam tej przestrzeni, warto, by projekt domu miał sypialnię z szafą wnękową, oddzieloną od pokoju drzwiami przesuwnymi.

 

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata