Co wniosku o pozwolenie na budowę?

Budowa domu energooszczędnego wymaga przeprowadzenia tych samych formalności, co standardowe projekty domów. Jeżeli inwestujemy w odnawialne źródła energii, będziemy potrzebować dodatkowych uzgodnień projektowych.

Domy jednorodzinne możemy zacząć budować dopiero po uzyskaniu ostatecznego pozwolenia na budowę. Zanim jednak złożymy stosowny wniosek, musimy zebrać potrzebne dokumenty, które będą do niego załącznikiem.

Kiedy jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami działki budowlanej, musimy zaplanować, w jaki sposób uzbroimy ją w niezbędne media: wodę, kanalizację, prąd, gaz itp. Warunki techniczne przyłączy wydadzą nam lokalne przedsiębiorstwa. Tylko jeżeli nieruchomość można uzbroić, otrzymamy z gminy warunki zabudowy i zagospodarowania terenu, które są kolejnym krokiem do budowy naszego wymarzonego domu. Popularna WZ-tka jest wymagana dla terenu, dla którego nie został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

 

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata