wykładziny i dywany tarnów

wykładziny i dywany tarnów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co to są nieruchomościNad określeniem „nieruchomość” głowili się już starożytni Rzymianie. Ogólnie przyjmowali, że „nieruchomości”, to grunt, ziemia i wszystko, co się na niej znajduje. A więc wszystkie budowle tj. mieszkania, domy, instytucje, itd. Z biegiem lat zdecydowano, że do tej grupy trzeba zaliczyć również to, co znajduje się pod ziemią i nad ziemią.
Natomiast według Kodeksu Napoleońskiego wyróżniano były trzy typy nieruchomości: nieruchomości z natury – (grunt, budynki, drzewa, mury), nieruchomości z przeznaczenia – (przedmioty ruchome np. maszyny, urządzenia, zwierzęta gospodarskie), nieruchomości z przedmiotu – (np. skargi, obowiązki, służebności).
Według polskiego prawa można wyróżnić także trzy typy nieruchomości:
– gruntowe, budynkowe i lokalowe.
Nieruchomości gruntowe – jest to grunt (wraz z częściami składowymi z wyłączeniem budynków i lokali, jeżeli stanowią one odrębną własność).
Nieruchomość budynkowe – są to budynki trwałe.
Nieruchomości lokalowe – czyli części budynków, jeżeli na mocy przepisów stanowią odrębny od gruntu przedmiot własności.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata