Budowa domu

Budowa domu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

To, ile kosztuje budowa domu zależy od tego, jaka technologia budowy będzie realizowana. W Polsce nadal najpopularniejsze są domy murowane z cegły ceramicznej. Ceramika może być zastąpiona przez bloczki komórkowe, które zyskują ostatnio sporo zwolenników. Renesans przeżywają domki drewniane i to zarówno projekty domów z bali, jak i szkielet drewniany. Te ostatnie domy mogą być tanie, ale musimy pamiętać, że wymagają bardzo wysokiej jakości drewna. Murowane ściany mają różny koszt w zależności od tego, czy są jedno-, dwu czy wielowarstwowe.

Drożej zapłacimy również za dom energooszczędny, szczególnie gdy zainwestujemy w odnawialne źródła energii. Ekologia i energooszczędność to jednak kierunki, w które idą nowoczesne projekty domów. Koszty eksploatacji stają się ważniejsze niż koszty budowy. Chcemy, by nasze domy były zdrowe, bezpieczne, a ich użytkowanie tańsze. Ponadto domy energooszczędne mają większą wartość rynkową i na pewno są lepszą inwestycją niż domy jednorodzinne o normatywnych parametrach.

Koszt budowy domu jest dla inwestora niezwykle ważny. Pamiętajmy jednak także o tym, że wybudowany dom będziemy musieli później przez lata utrzymywać. Dlatego dobrze przemyślmy wybór projektu i rozwiązań konstrukcyjnych, a także możliwości, jakie daje energooszczędność.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata