Budowa domu pasywnego

Budowa domu pasywnego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Budowa domu pasywnego może się udać tylko wtedy, gdy będziemy posiadaczami najlepszej do tego lokalizacji. Czyli działka budowlana nie może być zacieniona. Projekty domów muszą być skierowane przednią elewacją na południe, a od północy powinny chronić je naturalne wzniesienia czy drzewa na działce.

Materiały izolacyjne stosuje się najczęściej te same, co w przypadku gdy budowane są standardowe projekty domów z poddaszem czy domy piętrowe, z tym, że grubość warstwy izolacji z wełny czy styropianu powinna mieć więcej niż 30 cm.

Bardzo istotne są specjalne okna do domów pasywnych. Mają one potrójne szyby, specjalne ramy okienne. Ważny jest prawidłowy montaż okien krok po kroku ? osadza się je w murze w warstwie izolacji cieplnej w celu minimalizacji mostków termicznych.

Instalacja kolektorów, służących do wstępnego podgrzania ciepłej wody użytkowej, wsparta jest pompą ciepła, która stanowi dodatkowe źródło ciepła dogrzewające wnętrza do odpowiedniej temperatury.

Konstruktorzy i instalatorzy twierdzą jednak, że klimat w Polsce uniemożliwia budowanie domu , którego zapotrzebowanie na ciepło wynosi poniżej 15 kWh/1m2 na rok. U nas panują jednak ostrzejsze warunki niż u zachodnich sąsiadów. Jeżeli jednak zmniejszymy zapotrzebowanie chociażby do 30 kWh, śmiało możemy mówić, że jak na nasze polskie warunki podjęliśmy bardzo śmiałą, opłacalną inwestycję budowy domu pasywnego.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata