Budowa domów

Budowa domów
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Dom od dawna w europejskich społecznościach jest łączony z miejscem dojrzewania naszych potomków, płaszczyzną gdzie młoda ludzka istota uczy się świata i bezpiecznym miejscem gdzie powraca po codziennych trudach. Dom jest często pojęciem mitologizowanym- takim do którego już jako dorośli wracamy myślami z nostalgią.

Budując dom warto zaprojektować jego sąsiedztwo. Mam tu na myśli szczególnie odpowiednie dostosowanie kwiatów i krzewów do ogrodu, a w przypadku osiedli mieszkaniowych hipotetyczny developer powinien się zatroszczyć o sąsiedztwo terenów zielonych, które to są specjalnym plusem i nieraz mogą być kartą przetargową w chwili decydowania się na mieszkanie potencjalnego nabywcy. Tak samo ważna jest kostka brukowa okalająca nasz domek czy osiedle mieszkalne. Jej barwa i profil może być idealnym dopełnieniem krajobrazu.

Jeśli pragniemy postawić sobie własne domostwo, sądzę że po pierwsze warto przemyśleć jakiego typu chcemy mieć dom. Czy będzie to dom prefabrykowany, czy murowany z pustaków, czy chcemy mieć dom energooszczędny czy też lokal postawiony przez developera. Wszystkie te kryteria są wyjątkowo ważne, w szczególności jeśli chcemy budować dom wytrzymały, w atrakcyjnej cenie i oszczędny. W skrócie taki, który będzie funkcjonalny.

Deweloperzy o wiele częściej interesują się nowoczesnymi technologiami w budownictwie. Profesjonaliści w branży przeczuwają, że za parę lat będą wznoszone w Polsce całe osiedla domów jednorodzinnych stawianych z segmentów prefabrykowanych. Powiązane jest to z niesłabnącym popytem na budowle mieszkalne. Tego rodzaju metoda budowlana umożliwia już w stadium produkcji zaoszczędzić na zużyciu prądu i tym samym zmniejszyć koszty produkcji domu.

Jeśli zdecydujemy się ulokować pieniądze w montaż domu prefabrykowanego, musimy wziąć pod lupę wszystkie dodatnie i ujemne aspekty tego typu przedsięwzięcia. Domy prefabrykowane nie odróżniają się znacznie pod względem parametrów energooszczędnych od domów jednorodzinnych budowanych technologią konwencjonalną. Aczkolwiek ich oczywistą zaletą jest szybkość wznoszenia, a raczej konstrukcji. Wytypowany przez nas zamysł architektoniczny domu szkieletowego może być już gotowy w 120 dni, a zainstalowany na naszej działce w niespełna dwa dni.

Pozostałe artykuły tematyczne o nieruchomościach online:

about author

admin

related articles

Napisz do nas:

Emailpawelh298[malpa]tlen.pl
Tel[035] 879 90 99
Fax[035] 879 90 00
MiastoPoznań
RegionWielkopolska
KrajPolska

Polecamy:

  • Drogie ogrzewanie nieruchomości

    Drogie ogrzewanie nieruchomości Okazuje się, że spadek stawek za gaz przewidzianych na 2013 rok, wcale nie idzie w parze z zmniejszonymi rachunkami, które trzeba będzie zapłacić za ogrzewanie. Okazuje się bowiem, że najprawdopodobniej w obecnym sezonie trzeb będzie zapłacić nawet o 100, 200 złotych więcej za rachunki za gaz. Właściciele nieruchomości nie zbyt uszczęśliwieni również…

    Read more
  • Najem czy zakup?

  • Największy budynek świata